כיצד לבחור חברת איחסון?
ריכזנו בעבורכם מספר עצות וטיפים אותם יש לבחון בטרם בחירת חברת האחסון שתלווה את אתרכם.
סביר להניח כי באתרכם הושקע ו/או יושקע מאמץ רב, החל מהשלב התכנוני בו בחרתם את כתובת המתחם (דומיין) לאתרכם, דרך השאיפות וההתלבטויות העיצוביות מול הצוות הגראפי ובניית טפסי ההתקשרות עם המתכנתים. הגעתם לשלב איחסון האתר, המהווה חלק אינטגראלי מהאתר עצמו ומלווה את האתר 100% מזמן פעילותו. חשוב לבדוק נקודות רבות בטרם בחירת חברת האחסון לאתרכם, שכן אין כל תועלת באתר יפה ואיכותי הן מבחינה עיצובית והן מבחינה תוכנית כל עוד זמינותו ברשת רעועה או לקויה.

רצוי לקרוא בעיון ולקבל התרשמות בנוגע לכללים חשובים עליהם אסור לוותר.

אודות החברה:
ניתן למצוא מספר ישויות אשר עשויות להציע לך הצעות לאיחסון אתרך. חברות ציבוריות, חברות פרטיות, עוסקים מורשים ופרטים. יש לשים לב כי החברה המעניקה לך את השרות הינה חברה בע"מ. לא כדאי לאחסן את האתר אצל עוסקים מורשים או פרטיים, שכן לרוב, אותם עוסקים מורשים מהווים גוף של אדם אחד, כך שיכולותיו לספק לך הלקוח שרות הולם הן מזעריות. חברה בע"מ הינה חברה בעלת אישור על ניהול ספרי חשבונאות, בעלת מבנה דירקטוריון ומנכ"ל בפועל. אין כל ספק כי עבודה מול חברה בע"מ תיצור בעבורך שקט נפשי בעבודה מול גוף מוסדר ומסודר.
 
תמיכה תכנית:
חשוב מאוד לבדוק כי אכן קיים מערך של תמיכה טכנית. פעמים רבות תמצא כי לא תוכל כלל לקבל תמיכה טכנית וכי הטלפון מופנה למערכות ניהול שיחות כגון: ''קישורית' ו'שידורית'. באופן ברור, אין זאת הדרך לספק פתרונות טכניים. פיתרון טכני, רצוי שיהיה מהיר ואיכותי, אם בטלפון ואם באימייל, על ידי אנשים המוסמכים לכך בחברה, ושלא יהווה שרות העברת הודעות אשר לא מוצאות את יעדן בסופו של דבר.
 
שירות לקוחות:
בדוק כי פנייה שלך לחברה באופן כללי זוכה לתגובה. יש לבדוק כי המענה האנושי הינו איכותי ומנומס ולא מענה של גוף שלישי אשר יודע רק את שם החברה. חשוב שהחברה לא תהיה חברה של אדם אחד, שכן מה יהיה במצב בו אותו אדם יצא לחופשה? יצא לקניות? מילואים? !
 
מחירים:
מחירי חבילות האחסון בחברות השונות ניכרים בהבדלים של מאות אחוזים. עיקר הסיבות לכך הן: שוני במהות מרכיבי החבילה (נפחים, תעבורה, מס' תיבות דואר, פלטפורמת מערכת הפעלה, שירות בישראל/בחו"ל ועוד). חברות ה- ISP (ספקיות התקשורת) נותרו עם מחירים איחסון גבוהים מאוד כאשר לא קיימת לכך כל הצדקה. מנגד, קיימים 'חאפרים' רבים המפעילים שרת בודד תחת חיבורים ארעיים. אשר מציגים מחירים מגוחכים שברור לכל כי לא יוכלו לספק שרות ללקוח במחיר זה והסבירות לפשיטת רגל במקרה זה גבוהה היא. לעומת זאת קיימות מספר חברות המספקות שרות מקצועי תוך רמת מחירים סבירה ביחס לחבילה המוצעת. מחיר חבילת איחסון סטנדרטית תחת שרתי Windows בישראל אמורה לנוע סביב $15-$20 בהתחשב בעוד מספר מאפיינים.
בדוק כי המחיר סביר ולא משקף עלויות מנופחות וכן אל תתפתה לעלויות מצחיקות, הגוררות פעמים רבות תוספות שעליהן לא ידעת כגון: דמי פתיחת חשבון, תשלום שנתי בלבד, תוספת לתעבורה חודשית סבירה ועוד. רגע לפני קבלת החלטה שגויה, עשה חושבים שנית, שכן תמצא את עצמך במהירות מול המשפט: "זול-יקר, יקר-זול".
 
חומרה:
החומרה מהווה את השרת עליו ממוקם אתרך. יש לבדוק כי השרת הינו אכן שרת ולא מחשב אישי הממוקם בחוות שרתים כלשהיא, יש לבחון כי לחברה יש אפשרות הגדלת נפחים, וכי החברות עליהן מבוסס השרתים הן מהידועות והאמינות בשוק, כגון: IBM, CISCO ועוד. חלק אינטגראלי מהחומרה הינו החברה העומדת מאחורי השרת, איכות הדיסקים הקשיחים, מספר המעבדים בשרת,  כמות הזיכרון המוקצית לכל מעבד ועוד. פשרות בחומרה יוצרות תקלות חומרה שהטיפול בהן הוא ארוך ויכול להשבית את אתרך לתקופה ארוכה.
 
רכיבי תוכנה:
לכל אתר יש דרישות מערכת שונות. חשוב לבדוק שאכן החברה אותה אתם בוחנים יכולה לספק את דרישות המערכת של אתרכם. ישנו הבדל מהותי בין מערכות Linux למערכות Windows. לתשומת ליבכם: מערכות מבוססות Windows יקרות יותר, אך איכותיות יותר ומאפשרות לבעלי המערכת קבלת תמיכה טכנית מקצועית ישירות מענקית התוכנה מייקרוסופט, ומכאן יציבות המערכות. בנוסף, יש לבדוק כי בשרת מותקנים רכיבים כגון רכיבי שליחת דואר, רכיבי העלאת תמונות לשרת ועוד אי אילו רכיבים אשר יעזרו לבוני האתר בשעת הפיתוח.
בררו האם ישנה תמיכה במסדי נתונים ובהפעלת דפים דינאמיים כגון: php, asp ו- asp.net. חשוב לוודא שאם אתרכם יגדל וידרוש מסד נתונים מסוג , SQL SERVER שגם אז יהיה לחברה פיתרון זמין.
כמו כן, בדקו האם לשרת ישנה מערכת ניהול אתרים המאפשרת לכם לבצע פעולות שונות באופן עצמאי כגון: הקמת תיבות אימייל. תוכנה יציבה בשרת תשאיר אתכם עם שקט נפשי ואת אתרכם באוויר בזמינות מעולה.
 
זמינות שרתים:
ישנה חשיבות גדולה למיקום השרתים. אם רוב לקוחותיך/גולשיך נמצאים בישראל, אזי רצוי שאתרך ימוקם בישראל. אם הם ממוקמים בחו"ל, רצוי שאתרך יאוחסן בשרתים בחו"ל. יש לבחון את זיכרון השרת, מיקום השרת פיזית - תחת איזו חוות שרתים נמצא האתר, ומה רוחב הפס המוקצה לכל שרת. באם חוות השרתים בה נמצא האתר אינה מוכרת או שהיא ידועה כקיקיונית, הרי שלא רק שלא תזכו למהירות גלישה גבוהה, סביר להניח כי זמינות אתרכם תהיה נמוכה.

לא קיימות חברות רבות בישראל אשר עומדות במבחן התוצאה של מאמר זה ,
חברת NetOnline עובדת בשיתוף פעולה עם חברות שונות בתחום האחסון ,